Як визначити ступінь амбліопії?

27 января 2019 234

Амбліопія - офтальмологічне захворювання, яке призводить до різкого погіршення зору на одному або обох очах. У дорослих ця проблема в рідкісних випадках піддається лікуванню оптичними препаратами, однак своєчасна діагностика допоможе відновити нормальний зір

Незважаючи на те, що амбліопія вважається дитячою хворобою, з кожним роком з'являється все більше дорослих людей, які страждають на цю патологію. Відсутність своєчасного лікування, особливо у випадку з високим рівнем амбліопії, може привести до повної сліпоти, пише dvaglaza.ru. 
Які існують ступені амбліопії?

Типи амбліопії:

Рефракційна. Поява цього типу патології є наслідком розвитку астигматизму, гіперметропії та міопії. Корекція зору повинна початися відразу після виявлення проблеми, інакше структура органу зору повністю зміниться і пристосується до нових умов.

Обскураційна. При такій аномалії спостерігаються помутніння рогівки та дистрофічні процеси в ураженому оці. Через це порушуються зорові функції.

Дисбінокулярна. В результаті розвитку даного типу амбліопії порушується бінокулярний зір. Реакція головного мозку на порушення така, що він просто перестає сприймати зображення з хворого ока.

Анізометрична. Особливість цього типу амбліопії полягає у відмінності рефракції органів зору, що призводить до суттєвої різниці у величині предметів, які відображаються на сітківці. Через це людина втрачає здатність формувати цілісні зорові образи.

Істерична. Як стає зрозуміло з назви, такий тип даного захворювання виникає внаслідок різних психогенних чинників, що призводять до розладу нервової системи. Порушення сітківки ока при істеричній амбліопії може бути одностороннім або двостороннім. Це єдина форма захворювання, яка піддається повному лікуванню у дорослих.

Також читайте: Средство от амблиопии – “Тетрис”