Як запобігти катаракті в будь-якому віці?

03 мая 2019 176

Чи знаєте ви, що катаракта є найбільш поширеною причиною втрати зору у людей старше 40 років? Насправді, згідно з офіційними даними, в усьому світі зустрічається більше випадків помутніння кришталика, ніж глаукоми, дегенерації жовтої плями та діабетичної ретинопатії.  

Незалежно від віку, є кроки, які можна зробити, щоб запобігти катаракті або сповільнити її розвиток.

  • Погані звички та алкоголь

Дослідження показують, що куріння збільшує шанси на розвиток катаракти. Також насолоджуватися пивом, вином та коктейлями варто в помірних кількостях. Як і сигарети, надмірне вживання алкоголю може активізувати цілий ряд ризиків для здоров'я, одним з яких є підвищена ймовірність розвитку катаракти.

 

  • Здорове харчування

Люди з діабетом більш схильні до ризику розвитку катаракти. Ось чому підтримка здорового рівня цукру в крові так важливо як для загального здоров'я, так і для зору.

Але здорове харчування має бути пріоритетом для всіх нас. Корисно їсти багато листової зелені. Вітамінні добавки також є відмінним способом заповнити ті поживні речовини, яких нам не вистачає в нашому раціоні. Вживання в їжу продуктів з високим вмістом антиоксидантів, таких як бета-каротин, вітаміни С і Е, також може допомогти запобігти розвитку катаракти.

  • Захищати очі від сонця

Захистіть себе від ультрафіолетових променів, і ваші очі будуть вам вдячні. УФ світло може прискорити розвиток катаракти навіть у молодих пацієнтів. Варто носити сонцезахисні окуляри та капелюх, проводячи час на відкритому повітрі.

  • Відвідайте очного лікаря

Навіть якщо ваш зір чіткий, зробіть пріоритетним планування щорічних обстежень очей. Регулярні відвідування дозволяють офтальмологу виявляти ознаки катаракти, глаукоми, дегенерації жовтої плями та інших порушень зору. Таке раннє виявлення може врятувати зір.

Також читайте на порталі: Врожденная катаракта: патология, грозящая новорожденным