Як змінюється зір після 40?

25 мая 2019 662

Від сорока років у багатьох дорослих можуть виникнути проблеми із зором на близькій відстані, особливо при читанні та роботі за комп'ютером. Це одна з найбільш поширених проблем, з якими дорослі зустрічаються у віці від 40 до 60 років. Це зміна у фокусувальній здатності ока, яку офтальмологи називають пресбіопією. З часом проблема буде прогресувати.

Перші симптоми пресбіопії проявляються бажанням тримати матеріали для читання на відстані витягнутої руки. Текст в газеті або в меню ресторану може виглядати розмитим, особливо при слабкому освітленні.

Якщо ви вже носите окуляри за рецептом або контактні лінзи, щоб чітко бачити на відстані, ці зміни вашого зору можна виправити, переключившись на біфокальні або мультифокальні лінзи. На щастя, у людей з пресбіопії тепер є багато можливостей поліпшити свій зір.

Протягом цих років заплануйте комплексне обстеження очей у свого оптометриста. Кожні два роки проходьте перевірку сенсорного органу на наявність проблем із зором.

Люди в 40-річному віці, які мають проблеми зі здоров'ям, можуть бути особливо схильні до ризику розвитку проблем із зором. Особливо уважними до очей мають бути ті, кому діагностовано:

  • хронічні, системні стани, такі як діабет або високий кров'яний тиск;
  • сімейна історія глаукоми або дегенерації жовтої плями;
  • сильно візуально вимоглива робота;
  • стан здоров'я, пов'язаний з високим рівнем холестерину, щитоподібної залози, тривожністю або депресією та артритом;
  • багато ліків, навіть антигістамінні, мають побічні ефекти.

Тому будьте особливо уважними до очей з роками та не ігноруйте перевірку в офтальмолога.

Також читайте на порталі: Пресбиопия – возрастное ухудшение зрения