Яка методика лікування катаракти найефективніша?

02 мая 2018 629

За даними всесвітньої організації здоров’я, половина випадків втрати зору через катаракту. Під час цього захворювання мутніє кришталик, в результаті чого людина бачить предмети не чітко. Який метод лікування цієї патології сьогодні лікарі називають найнадійнішим?

Ультразвукова факоемульсифікація з імплантацією штучної лінзи – операція з мінімальними ризиками ускладнень (1%). За допомогою ультразвуку, кришталик, який помутнів, стає схожим на емульсію, яку хірурги виводять з органу зору. Потім відбувається процес імплантації: спеціальна штучна лінза вставляється в око. Там вона самостійно розгортається та фіксується.

Безболісна процедура, бо робиться з місцевою анестезією, триває не довше 15 хвилин, не потребує нанесення швів. Після хірургії, мікродоступ (до 1,8 мм) герметизується самостійно. Вже через декілька годин після операції, пацієнт йде додому.

Плюс ультразвукової факоемульсифікації ще в тому, що вже на початкових стадіях, можна застосовувати цей спосіб лікування. Тобто, при перших ознаках катаракти, рекомендують лікарі звернутися до цього методу, щоб не допустити розвитку захворювання та ускладнень.

Яким буде зір після операції?

Після хірургії, зір повертається. Людина бачить так чітко, як особи, які не мають проблем із зором. Звісно, на результат можуть вплинути супутні захворювання, якщо вони є.

Автор: Ірина Околович