Яка свійська тварина може заразити людину інфекцією, що вражає зір?

03 октября 2019 148

Токсоплазмоз є поширеним паразитарним захворюванням, яким інфікована одна третина населення світу. Хвороба вражає не лише життєво важливі системи, але й негативно впливає на органи зору та навіть може пошкодити сітківку ока.

Збудником токсоплазмозу є Toxoplasma gondii. Цей паразит є господарем у сімейства котячих. Рідше зустрічається у птиці, ссавців. Людина заражається при прямому контактні з інфікованим.  Потрапляючи в організм чоловіків, паразит найперше впливає на нервову систему. 

Як токсоплазмоз впливає на зір людини?

Дослідження, проведене міжнародною дослідницькою групою з Університету Фліндерса та Університету Сан-Паулу, показало, що токсоплазма впливає не тільки на поведінку людини, а й на його органи зору. Дослідження проводилося в групі з 263 чоловік протягом 28 місяців. Результати показали, що Toxoplasma gondii інфікує пігментні клітини сітківки людини та знижує продукцію важливого білка TSP1, що викликає розростання тканини неінфікованих клітин і в результаті робить ці клітини більш сприйнятливими до інфекції.

Під час проведення масштабного дослідження серед хворих токсоплазмозом, було виявлено, що інфекція викликає специфічне ураження очей у більш ніж 90% випадків.

Через те, що в даний час не існує будь-якої універсальної вакцини від токсоплазмозу, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дотримуватися елементарних правил гігієни: мити руки, використовувати чисту воду, а також правильно готувати їжу.

Також читайте на порталі: Чому собаки породи сибірський хаскі мають блакитні очі?

Ірина Околович