Яке вино корисне для очей?

15 августа 2019 642

Вживання вина може захистити очі, бо саме в цьому напої міститься резвератрол, речовина, яка може захистити кровоносні судини очей.

Експерименти на мишах підкреслили той факт, що резвератрол може пригнічувати аномальне зростання кровоносних судин в оці. Дослідження було проведено науковцями з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі та Університету стоматології та медицини Нью-Джерсі. Введення речовини мишам з пошкодженими очима, пригнічує аномальний ріст кровоносних судин, стан, схожий з дегенерацією жовтої плями у людей.

Резвератрол можна знайти в червоному вині завдяки його наявності в шкірці винограду.

Дослідження показали, що речовина може мати чимало переваг для здоров’я, включаючи захист від хвороби Альцгеймера, пухлин і ожиріння і, можливо, навіть уповільнення процесу старіння. Проте, жоден з цих ефектів не був доведений на людях.

Дослідники цікавилися потенційним впливом резвератрола на ріст кровоносних судин, вказуючи те, що ненормальний ріст кровоносних судин є центральним для декількох захворювань, включаючи певні види очних захворювань.

Дослідники прийшли до висновку, що резвератрол може зупинити або сповільнити аномальне зростання кровоносних судин в оці та ефективний для запобігання розвитку як нових кровоносних судин, так і для усунення аномальних кровоносних судин, які почали розвиватися.

Проте, варто пройти ще довгий шлях, перш ніж ми дізнаємося, чи можна використовувати резвератрол для лікування захворювань очей людини.

Також читайте на порталі: Найкорисніший осінній напій для очей

Ірина Околович