Якому президенту допоміг поганий зір відвернути військовий переворот?

24 ноября 2018 91

Великі політичні діячі та менш вагомі – кожен мав своє бачення майбутнього країни. Який же зір був у президентів. Сьогодні поговоримо про очні захворювання американських правителів.

Випадок з окулярами допоміг Джорджу Вашингтону зберегти армію

Джорджу Вашингтону, 1-му президенту США (1789-1797), необхідність користуватися окулярами допомогла запобігти розпаду його армії. Вашингтон отримав анонімний лист від групи незадоволених офіцерів, в якому були наведені їхні вимоги, а також вказувалося, що якщо ці вимоги не будуть виконані, то “вони підуть у відставку та переселяться на неосвоєні землі”.

Під час зустрічі з незадоволеними армійськими воєначальниками, Вашингтона витягнув листа з кишені, щоб оголосити його присутнім, але не зміг прочитати написане.

Зробивши паузу, щоб знайти та одягнути окуляри, Вашингтон сказав: “Джентльмени, прошу вибачити мене. Я став сивим на службі, а тепер, виявляється, стаю і сліпим”. Цей жест та слова сколихнули почуття людей. Коли зустріч завершилася, присутні офіцери висловили йому свою довіру та підтримку - можливий військовий переворот був відвернений.

Закарі Тейлор (Zachary Taylor), 12-й американський президент (1849-1850), для поліпшення зору тримав повіки напівзакритими - у нього була міопія високого ступеня, і при читанні він закривав одне око, щоб уникнути двоїння зображення.

Джеймс Б'юкенен (James Buchanan), 15-й президент США (1857-1861), мав дефект зорової системи, який примушував його під час розмови нахилятися трохи вперед та вбік. На співрозмовників це справляло враження виняткової ввічливості та уваги. Окрім цього, одна повіка Б'юкенена завжди моргала.

Продовження читайте в наступному матеріалі.

Також читайте на порталі Opticlub.org: Косоокість принесла успіх Леонарду да Вінчі - офтальмолог
 

Автор: Ірина Околович

За матеріалами: pikabu.ru

Пользователь Елина Лавренюк
Елина Лавренюк
Пользователь
25 ноября 2018

Змогли знайти вихід

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
25 ноября 2018

Великие люди тоже к сожаленю незастрахованы от проблем с глазами

Ответить
Пользователь Надія Михайлівна
Надія Михайлівна
Пользователь
25 ноября 2018

Як добре, що тепер є стільки методів виправити дефект!

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
26 ноября 2018

як цікаво

Ответить