Експерти розказали, чому окуляри можуть погіршити зір

19 декабря 2019 1767

Найпростіший спосіб краще бачити – одягнути окуляри. Окуляри можна купити готові, або замовити під індивідуальні параметри. Як правильно обрати оптику з твердими лінзами?

На окуляри, які виготовляються під замовлення варто чекати до двох тижнів. Виготовлення такої оптики порівнюють з шиттям одягу на замовлення. Відповідно до рецепта, клієнт обирає лінзи з необхідним покриттям та оправу. Одягнувши таку оптику, людина часто отримує ідеальний зір. Щоправда, ціна таких окулярів не кожному по кишені. Дешевшим варіантом є готові окуляри. Їх можна приміряти в оптиці та купити в той самий день. Однак, консультанти оптик та оптометристи наголошують, що готові окуляри можуть принести шкоду очам.

Використання готової оптики з твердими лінзами загалом може допомогти краще бачити. Проте, варто розуміти, що при їх створенні не враховуються індивідуальні особливості клієнта. Йдеться про параметри очей та анатомічну посадку. При носінні таких окулярів очі будуть підлаштовуватися під невідповідні для них лінзи, а це може викликати: перевтому, головні болі, погіршення зору.

Часто викликає сумніви й якість готової оптики. Замість того, щоб полегшити життя, такі окуляри можуть завдати зору ще більшої шкоди.

Тому експерти переконують, що краще вибирати недорогі, але виготовлені під замовлення окуляри, які повністю відповідають індивідуальним параметрам очей. Іншими словами, підбирати окремо оправу та лінзи.

Також читайте на порталі: Контактні лінзи не завжди безпечно купувати онлайн

Ірина Околович