З карти України зникає гігантський завод в Ізюмі

23 октября 2018 377

Купа будматеріалів та металобрухту – ось на що перетворився колишній Ізюмський оптико-механічний завод (ІОМЗ). Сьогодні там триває демонтаж цехів.

Ще в 2000 році припинив своє існування колишній завод ІОМЗ, який спеціалізувався на виробництві виробів із оптичного скла. Масовий демонтаж будівель розпочався з квітня цього року. Сьогодні останні нові цехи, які були побудовані в радянські часи на заводі зносять під фундамент.

Ось що ще залишилося від гігантського колишнього заводу ІОМЗ  (Фото: city-izyum.pp.ua)

Дуже прикро, що зникає з карти такий масштабний завод. На порталі міста Ізюм пишуть: “Нехай оптика і не стала настільки затребуваною в незалежній Україні, що б такий величезний завод продовжував своє існування, але можна було б використовувати цехи під інші види виробництва, замість того що б розбирати їх на цеглу і метал”. Мешканці міста в розпачі: “Скільки людей працювало на заводі. Оправи та лінзи, які там робили, де тільки не продавали” .

Довідка

Ізюмський оптико-механічний завод побудований в 1956 році. Завод діяв у виробничій кооперації з іншими підприємствами та науково-дослідними організаціями СРСР. До початку 1990-х років основною продукцією заводу були лінзи для окулярів. Проте тут виробляли й унікальну продукцію. Так, в 1969 році спільно з Всесоюзним науково-дослідним інститутом медичного приладобудування виготовлено п'ять пар окулярів з електричним підсвічуванням, призначені для людей, які зберегли 2% нормального зору. У 1979 році на ІОМЗ освоїли випуск контактних лінз.

За радянських часів завод входив до числа провідних підприємств міста Ізюм. В 1996 році Кабінет міністрів України затвердив рішення про приватизацію заводу. Згодом він перейшов у приватну власність.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
23 октября 2018

Така величезна територія

Ответить
Пользователь Anastasia Katuschenko
Anastasia Katuschenko
Пользователь
24 октября 2018

Что значит :" нехай оптика и нестала такою затребуваною в Украини.." Всмисле ? Каждый 3-й в очках . Теперь будем закупать за границей...все как обычно

Ответить
Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
24 октября 2018

Жаль, эти очки все помнят изюмские

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
25 октября 2018

У нас могут только закрывать заводы...

Ответить
Пользователь Лаптева Юлия
Лаптева Юлия
Пользователь
26 октября 2018

Приватизували на свою голову(

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
29 октября 2018

дуже прикро

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
25 ноября 2018

жаль(

Ответить