З якого віку варто носити сонцезахисні окуляри?

05 апреля 2018 1970

З якого віку ви почали носити окуляри для сонця? Клієнти популярної мережі оптик відповіли, що перші окуляри купили в підліткові роки та швидше для іміджу, ніж для захисту очей.  Чому сонцезахисні окуляри варто носити з раннього дитинства і що буде, якщо легковажно віднестися до цього питання. Дає поради досвідчений оптометрист.

Чи потрібні маленькій дитині окуляри? Великий відсоток батьків вважають, що не варто поспішати з цим аксесуаром. Протилежну думку мають спеціалісти. Оптометрист популярної мережі оптик Світлана Василівна запевняє, що чим менша дитина, тим чутливіші очі до сонячного випромінювання.

“У дітей до 10 років ще повністю не сформований кришталик, який є своєрідним фільтром, що оберігає орган зору. 70% шкідливого для очей випромінювання потрапляє на сітківку. Це може привести до опіку рогівки, а в майбутньому спровокувати погіршення зору та серйозні захворювання очей. Тому привчати дитину до сонцезахисних окулярів варто після першого року життя” – переконує спеціаліст.

Нюанси вибору сонцезахисних окулярів для дітей

Головне, за словами консультантів оптики, на що варто звернути увагу, вибираючи окуляри від сонця – це матеріал лінзи.  Вона повинна бути, як для дітей, так і для дорослих з полікарбонату, а не акрилу. Бо акрил майже не затримує шкідливі випромінювання.

Важливо знати, що для дітей до трьох років, краще зупинятися на моделях, в яких між рамкою оправи і завушниками немає з’єднювача. Такі окуляри травматично безпечні.  

Автор: Ірина Околович