Захворювання очей, яке важко вилікувати

11 октября 2018 689

Акантамеби – одноклітинні організми, які викликають інфекційне захворювання очей. Мешкають вони у забруднених водоймах та навіть у трубопровідній воді. В групі ризику – носії контактних лінз. Як вилікувати та чи взагалі піддається лікуванню акантамебний кератит?

Лікування патології

Акантамебний кератит характеризується почервонінням, болем в очах та іншими симптомами, про які ми розповідали в минулому матеріалі (Вода викликає важке захворювання очей: хто в групі ризику). Вилікувати це інфекційне захворювання не так просто, бо акантамеб стійкий до дії антибіотиків. Головне правило, після виявлення перших симптомів – негайна діагностика. Якщо не поквапитися до спеціаліста, патологія може стати небезпечною загрозою для зору. Акантамебний кератит може призвести до помутніння рогівки. Іноді, трапляється так, що навіть пересадка рогівки не врятує від втрати зору. Тому, не затягуйте з оглядом, адже від цього залежить ваш зір.

Як не стати жертвою серйозного інфекційного захворювання?

Щоб уникнути зараження, варто дотримуватися простих правил гігієни та не носити контактні лінзи довше терміну, зазначеного виробником на упаковці. Звісно, в жодному разі не варто використовувати звичайну воду з-під крана для очищення контактної оптики. М’який засіб корекції завжди рекомендовано знімати перед купанням.  

Лінзи не пробачають користувачу фривольного ставлення. Щоденне очищення у свіжому розчині, промивання контейнера кип’ячою водою хоча б раз на тиждень - допоможуть вберегтися від акантамебного кератиту.

Почервоніння очей повинно стати поштовхом зняти контактну оптику та звернутися за консультацією до офтальмолога.

Автор: Ірина Околович

Пользователь Вадим Онуфрий
Вадим Онуфрий
Пользователь
12 октября 2018

Ух, страшно

Ответить
Пользователь Katerina Stepchenko
Katerina Stepchenko
Пользователь
12 октября 2018

Да, страшное заболевание!!!

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
16 октября 2018

який ужас

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
16 октября 2018

не хотелось бы себе такое подцепить

Ответить