Запалення зорового нерва: хто в групі ризику?

24 апреля 2019 494

Зоровий нерв з'єднує очі з мозком. Наш зір залежить від зорового нерва, що передає інформацію про форму, колір та структуру від задньої частини ока (сітківки) до зорових центрів мозку. Неврит зорового нерва - це запалення зорового нерва, яке викликає розмитий зір.

Симптоми можуть варіюватися від легких до важких, в залежності від ступеня запалення. Неврит зорового нерва може виникнути в будь-якому віці, але частіше за все страждають люди у віці 30 років. Зір погіршується в 80% випадків. Ряд захворювань та станів може викликати це запалення, в тому числі розсіяний склероз.

Зоровий нерв - це фактично більше мільйона окремих нервів, пов'язаних разом. Кожен нерв відіграє важливу роль у відправленні інформації від сітківки до мозку. Запалення викликає набряк уражених нервів, що означає, що вони не можуть працювати належним чином.

Ступінь порушення зору залежить від того, скільки нервові волокна запалені - чим більше уражено нервових волокон, тим гірші симптоми. Зазвичай, зір погіршується протягом декількох днів, а не раптово. Пік втрати зору частіше настає через тиждень після виникнення перших симптомів.

Симптоми невриту зорового нерва можуть включати:

  • затуманений зір;
  • неясне бачення;
  • біль в задній частині ока, особливо під час руху очей;

Симптоми можуть погіршитися, якщо вам жарко, наприклад, після занять спортом або після душу.

У разі виникнення подібних симптомів, варто негайно звернутися до лікаря. Приблизно в 70% випадків уражається тільки одне око.

Також читайте на порталі: Глаукома: можно ли предупредить заболевание?