Зберегти зір при короткозорості: ТОП-3 поради

11 декабря 2019 359
Зберегти зір при короткозорості: ТОП-3 поради

Короткозорість або міопія – це дефект зору, при якому людина бачить чітко лише близько розташовані предмети. Статистика показує, що міопію діагностують у кожної третьої людини в світі. Як зберегти зір?

На думку вчених та медиків, є дві основні причини короткозорості: спадковість та спосіб життя. Якщо двоє батьків мають поганий зір, то велика ймовірність того, що в дитини буде розвиватися короткозорість. Проте, важливе значення має вплив комп'ютерів та гаджетів, від яких сьогодні практично неможливо відмовитися.  

Щоб зберегти зір, найперше варто не ігнорувати симптоми погіршення зору. Необхідно перевірити зір та при необхідності придбати засіб для корекції зору: окуляри чи контактні лінзи. Адже, відсутність корекції може призвести до прогресування міопії.

Окрім носіння оптики, варто не забувати про щоденні профілактичні заходи, які необхідні для збереження чіткого зору.  

  • Як зберегти зір при короткозорості. Прості поради

Гімнастика для очей

Очні м’язи потрібно так само тренувати, як інші м’язи тіла. Щоб очі розслаблялися, варто виконати комплекс нескладних вправ: здійснити вертикальні, горизонтальні та кругові обертання очима.

Харчування         

Очам необхідний вітамін А, який міститься в чорниці, шпинаті, апельсинах, яйцях, молоці, рибній ікрі та деяких інших продуктах. Проте, вживаючи вітамін А, варто пам’ятати, що він добре засвоюється з молочними жирами. Тому варто до морквяного салату добавити масло або вершки.

Робота за комп’ютером

Працюючи за комп’ютером, необхідно робити перерви кожну годину. При цьому корисно дивитися вдалину. Це чудовий спосіб розслабити м’язи очей.

Також не потрібно забувати про щоденні прогулянки просто неба, які сприяють здоров’ю очей.  

Читайте на порталі: Коли короткозорість передається у спадок?

Ірина Околович