Жовті плями навколо очей: про що вони говорять

13 октября 2018 3464

Плями жовтого кольору під очима та на повіках можуть утворюватися через порушення ліпідного обміну, захворювання печінки, жовчного міхура, низький рівень гемоглобіну та навіть в результаті втоми та недосипання.

Причини виникнення жовтих плям на повіках

Ксантелазми – жовті плями на повіках очей. Вони формуються під шкірою з тригліцеринових, ліпідних, холестеринових та жирових відкладень, які людина отримує від продуктів харчування та не може їх розщепити в необхідну енергію. Вони не викликають болісних відчуттів, бо в них відсутні нервові закінчення. Іноді ці новоутворення попереджають про захворювання серця. Ксантелазм також може передаватися спадково.  

Зв'язок печінки з новоутвореннями

Захворювання такого важливого фільтру організму, як печінка, може призвести до відкладання під шкірою білірубіну крові.  Оскільки навкруг органів зору шкіра є дуже тонкою, не рідко жовті плями можуть сигналізувати про перші ознаки жовтяниці. Якщо разом з новоутвореннями з’являється нудота, підвищується температура тіла та є явні зміни в характері стулу – це говорить про захворювання жовчного міхура.

Жовтяниця може бути й хибною, якщо людина вживає протягом певного часу велику кількість продуктів, які мають помаранчевий колір, тобто містять багато каротину, надлишок якого може відкладатися під шкірою та проявлятися жовтими плямами на верхній або нижній повіках. Однак, якщо виключити з раціону ці продукти – проблема пройде самостійно.

Анемія

Ослабленість організму, втрата кілограмів, швидка втомлюваність – всі ці симптоми можуть вказувати на низький гемоглобін, через що іноді з’являються плями жовтого та навіть чорного кольору.  

Перевтома

Стреси, недосипання також можуть провокувати виникнення плям.

Лікування

Якщо причина виникнення  жовтих плям через проблему в організмі – то варто лікувати це захворювання. А новоутворення, тобто ксантелазми  видаляють частіше за допомогою лазера, або електрокоагуляції.

Автор: Ірина Околович

За матерілами: vseozrenii.ru

Пользователь Надія Михайлівна
Надія Михайлівна
Пользователь
13 октября 2018

Ого, насправді все набагато серйозніше, ніж ми звикли думати

Ответить
Пользователь Аліна Черевко
Аліна Черевко
Пользователь
14 октября 2018

Як багато причин, оце так

Ответить
Пользователь Ариша Никитюк
Ариша Никитюк
Пользователь
16 октября 2018

так, завжди проблему варто шукати в організмі. Звісно, добре, якщо це тільки через перевтому

Ответить
Пользователь Антон Лучников
Антон Лучников
Пользователь
16 октября 2018

неприятно выглядит

Ответить