Зір падає після корекції: невже це можливо?

30 марта 2018 1267

Наш постійний читач, ділиться переживаннями стосовно того, що робиться з її зором після лазерної корекції. Офтальмолог дає відповіді на запитання.

Катерина, 28 років, юрист

“Два роки тому мені зробили лазерну корекцію. Був зір -2.7 і 2.5 став 1. Після операції я не народжувала, в мене не було травм голови, однак вже через рік, на плановій перевірці в поліклініці, мені сказали, що зір на правому оці погіршився до 0,8.  Я поїхала в медичний заклад, де робили операцію. Там мене заспокоїли, повідомили, що зір в нормі та навіть краще. Порадили не зважати на те, що кажуть, втомлені великою кількістю пацієнтів, лікарі в державних структурах. Я заспокоїлась, але коли знову, через півроку проходила медичну комісію, вже в іншій клініці, лікар поставив мені діагноз – міопія та підтвердив мої особисті страхи відносно того, що зір на правому оці впав ще більше. Лікар в другій клініці підтвердив діагноз. Чому так відбувається? Переживаю, якщо я знову поїду в клініку, де робили операцію, мене заспокоять, що все добре. В мене складається враження, що коли мені робили корекцію, не правильно встановили причини, через які падає зір. Можливо, я не права і на розвиток міопії впливають інші фактори? Як зупинити падіння зору? ”

Відповідає лікар-офтальмолог Олійник Оксана Богданівна

“Зір у вас падає зовсім не через те, що корекцію зробили погано. Просто вам не пояснили, що операція є тільки інструментом, що корегує зір, але не усуває причини погіршення зору при короткозорості. Лазер тільки корегує товщину рогівки. Якщо є схильність - прогресування короткозорості нікуди не зникне. Вам варто звернути увагу на тренування акомодаційного апарату ока, зайнятися гімнастикою для очей, щоб зупинити процес погіршення зору”.

Присилайте свої реальні історії, щоби ваш приклад допоміг іншим наважитися на правильне рішення.

Ми чекаємо на ваші відверті відгуки після лазерної корекції зору.

Пишіть нам pr@opticlub.org

Автор: Ірина Околович